Pirmieji indai ir įrankiai
PIRMIEJI INDAI IR ĮRANKIAI - AR ŽINOTE Į KĄ ATKREIPTI DĖMESĮ?
Pradedant primaitinimą reikėtų pasiruošti, kad tai bus naujovių kupinas etapas. Vaikeliui tai - naujos pažintys su maistu, tėveliams – užduotis išugdyti teisingus valgymo įpročius bei paskatinti vaikučio savarankiškumą. Todėl pradedant primaitinimo kelionę itin svarbu pasirinkti tinkamas priemones. Gerai parinkti valgymo indai palengvins šį etapą ne tik vaikeliui, bet ir tėveliams.
TAIGI, PATEIKIAME KELETĄ GALIMŲ PASIRINKIMŲ MAISTO KELIONEI PRADĖTI:
1. LĖKŠTĖS - rinkdamiesi jas pirmiausiai atkreipkite dėmesį ne į grožį, o į tai, iš ko pagaminti indai. Jie turėtų būti be PVC, BPA ir kitų kenksmingų medžiagų. Pradedantiems skonių kelionę, rekomenduotina rinktis kokybiškus silikoninius indus, nes jie atsparūs smūgiams ir temperatūros poveikiui, taip pat gali būti įvairių formų - gilesni dubenėliai, plokštesnės ar kelių skyrių lėkštelės - ir dažnai turi limpantį dugną, kas yra neabejotinas privalumas, siekiant išlaikyti švarą virtuvėje. Kita vertus, silikonas yra minkštas ir gali būti lengvai pažeidžiamas aštriais įrankiais, todėl vyresniam vaikučiui geriau rinktis kitos medžiagos indus, pvz. pagamintus iš grūdinto stiklo. Stikliniai indai yra estetiški ir į juos neįsigeria kvapai, o kad išvengtumėte nemalonių incidentų dėl dūžio, atkreipkite dėmesį į rinkoje esančius stiklinius indus, turinčius neslystantį, prie paviršiaus prikimbantį dugną. Na, o jeigu maitinimo procesas užtrunka, itin pravers šilumą išlaikantys dubenėliai - įpilkite į jo vidinę talpą karšto vandens ir būkite ramūs, kad maistelis neatvės, kol Jūsų mažasis nenuorama valgys.
2. ŠAUKŠTELIAI - renkantis šaukštelį, svarbu atkreipti dėmesį, kokio amžiaus vaikui jie yra pritaikyti. Mažiausiems pradėjus valgyti labai svarbu ergonomiški šaukšteliai su minkštu galiuku, kuris būtų ypač švelnus kūdikio dantenoms ir jų nepažeistų. Kkol mažylį maitinsite patys, atkreipkite dėmesį į šaukštelius ilgomis rankenomis, nes šie šaukšteliai labiau pritaikyti tėvelių rankoms ir jais lengviau pakabinsite tyrelę iš stiklainėlių. Vaikeliui tampant savarankiškesniu ir parodžius norą pačiam valgyti, rinkitės šaukštelius trumpesne rankena, kad mažyliui būtų juo patogiau manipuliuoti ir pataikyti į burnytę. Jeigu vis dėlto vaikui nesiseka taisyklingai laikyti stalo įrankių, gali praversti mokomieji šaukšteliai su besisukančia rankena, kurios dėka šaukštelis išlieka horizontalioje pozicijoje ir neleidžia maistui iškristi.
3. GERTUVĖS - turbūt kiekvienas yra pasakęs “mano vaikas negeria vandens”. Labai daug kas priklauso ir nuo gertuvės. Jei gertuvė pritaikyta išmokinti vaiką atsigerti, ji – ne per didelė, patogi paimti, vaikeliui tikrai bus smagu iš jos gerti. Rekomenduojame skirtingiems amžiaus tarpsniams rinktis skirtingas gertuves. Pirmiausia pamąstykite apie gertuvę, kuri turėtų mokomąjį antgalį, rankenėles laikymuisi. Kai vaikelis paauga, labai patogu gertuvės su šiaudeliu, be to tokios gertuvės bus labai patogios kelionių metu, nes vanduo iš jų neišbėga net pavertus. Esate praktiški tėveliai, o Jūsų vaikelis nemėgsta naujovių? Rinkitės universalias mokomąsias gertuves, kurios tarnaus nuo pat gimimo: iš pradžių - kaip buteliukas su žinduku, vėliau - kaip gertuvė su šiaudeliu, o galiausiai - kaip suagusiųjų puodelis.
4. SEILINUKAI - na ir kaip be jo? Didenybė seilinukas ne tik apsaugos vaikelį nuo apsipylimų ar apsitaškymų maisto gabaliukais, bet ir palaikys tvarkingą valgymo aplinką namuose. Renkantis seilinuką pirmiausia įvertinkite, ar jis patogiai uždedamas, ar greitai užsegama sagtis ir ar yra papildoma kišenėlė maistui sugauti. Seilinukų yra pačių įvairiausių - nuo silikoninių iki plastmasinių, na ir, be abejo, medžiaginių, todėl geriausia išeitis turėti jų keletą skirtingų, kad galėtumėte naudoti įvairiose situacijose. Pirmieji labiau pravers namuose ar darželyje, o paskutiniai - medžiaginiai - ypač patogūs bus naudoti kelionėje, nes patogiai susilanksto ir telpa bet kurioje rankinėje.