TOP 5 patarimai sėkmingam pratinimui ant puoduko.
IŠLAUKITE, neskubinkite vaiko daryti ant puoduko per anksti, nes sąmoningai šlapinimosi funkcija suvokiamas tik antraisiais gyvenimo metais. O per didelis spaudimas taip pat gali sukelti atmetimo reakciją.
Nepratinkite mažylio ant puoduko vykstant didesniems pokyčiams jo gyvenime ( jei nujunkote, keliaujate, ar grįžtate į darbą), papildomas stresas apsunkina šį procesą.
Susikurkite ritualą. Turėkite dainelę ar knygelę kuri bus skaitoma/dainuojama tik tualete. Tik labai svarbu pasirinkti tikrai mažyliui patinkančią.
Džiaukitės! Kad ir kaip juokingai tai skamba, tik mažyliui atlikus reikalą į puoduką - džiaukitės! Net neįsivaizduojate kaip vaikams patinka plojantys, šokinėjantys ir besidžiaugiantys tėvai.
Dalinkitės geromis emocijomis. Jokiu būdu neskubinkite it nebarkite mažylio jei nepavysta atlikti reikaliukų ant puoduko - anaip tol, rodykite pavyzdį - matydami ką žmonės veikia tualete vaikai greičiau suvokia esmę. Taip pat galite ant puoduko sodinti mylimą lėlytę ar meškiuką.
Top 5 patarimai, kaip išsirinkti tinkamą naktipuodį mažyliui.
Renkantis naktipuodį siūlome apsvarstyti bent keletą šių patarimų, kurie padės jums lengvai, saugiai ir džiugiai praeiti šį etapą:
- Siūlome rinktis naktipuodį su integruotomis veiklomis: švieselėmis, žaidimais, garsiniais efektais ar net svirtele imituojančia vandens nuleidimą. Garantuojame, pratinimo procesą paversite tikru džiaugsmu!
- Rinkitės patvarų modelį, kuris stovės stabiliai, kuomet vaikelis staigiai atsistos.
- Itin svarbu pasirinkti naktipuodį, kurio atkaltė būtų aukštesnė bei patogi mažajam patogiai atsiremti, jeigu tektų ilgėliau „pasėdėti“.
- Atkreipkite dėmesį į naktipuodžius su mėgstamiausiais vaikučio herojais, o jei tokio neradote, visuomet galite apklijuoti lipdukais! Kuris gi vaikas nemėgsta visko išmarginti lipdukais?
- Rekomenduojame rinktis naktipuodį su nuimama sėdyne, kurią galėsite panaudoti 2-jame etape, kuomet pratinsite vaikutį prie šeimai įprasto tualeto.